" the reason why "

Arar durur insan hep iyiyi doğruyu kendine onu layık görmüştür çünkü. Her dönemeçte bir kez daha sorgular yolunu yön dediği şey yüreğinde kaybolmuştur çünkü. Öyle ki, aynalara bakar iç çeke çeke özendiği bir “ben” vardır çünkü. Ne kadar tarasa saçlarını olmaz, dudakları ruj tutmaz; tenin güzelliği saklanamaz çünkü.

Koşar da koşar , be hey akıllım, üryan bakışlım durup da kendini dinleyemez, zaman kaybıdır çünkü . Eee zordur be kulak vermek vicdanına her zaman ,eli kendi üstünde olan bir tek vicdandır çünkü. Mutlu sonu ararız ,o da kitaplarda anca yaşarken bulamamaktan korkarız çünkü. Oysa her romanın kötü kahramanı vardır, biz de hayatımızın kötüsü olmak istemeyiz çünkü.

Her seven bir gözyaşı saklar sandığında bu acının değil sevginin tesellisidir çünkü. Her kapı çaldığında bir heyecanlanırız bu misafirin değil umudun gelişidir çünkü. Nergisler kurusa da saksı atılmaz baharı beklerler tazelik için çünkü . Lalede soğan gibi kokar aslında, sevene tebessüm, hasrete gözyaşıdır çünkü.

Aşk, hiç gelmeyesi özgür bir kız gibidir, canı kimi isterse onu seçer çünkü. Akıl kafa çevirirmiş her sevdiğimizde, ah be kardeşim göz var nizam var çünkü. Velhasılıkelam, dostlara çokça da selam Malum uzaktayız, yanyana olamayız çünkü. Sesimiz ulaşsa yeter diye oyalanır, teselli buluruz , ne yapalım; bizi bağlayan düğümler yüreklerimizdeki seslerdi çünkü.       


Hiç yorum yok:

yetmiş üç numarada yedi yüz otuz. gün

Begonvil mevsiminde kesilir mesela Bir sokağın ortasında bir akşam uyanıp Artık saçlar dökülmez ve beyazlamaz Ağızdan dört kez çık...