Tembel
Geç kalktım, ne oldu ? Dünyayı mı kurtaracaktım , bahçelerim mi var çalışacağım . Tembelliğe vuruyorum , aslında kendimi biriktiriyorum ben,farketmezsiniz. Bir yılan gibi çörekleniyorum içime,yarına,yarınlara kalabilmek ve yetebilmek için . Siz erken kalktınız ne oldu , çok uyudunuz , zorla kalktınız ve işe gittiniz , birilerine para kazandırdınız, emir aldınız ve emir verdiniz , köle oldunuz , kralcı oldunuz , kral oldunuz ne oldu ? Tabi , robot gibi yaşanan bir hayatın uykusu lüks olmalıdır,yani insan olmanın bir bedeli varsa robot olmanın da olmalıdır.

Uyan, delir, tembel ol  biraz . . . . 

Maddenin dördüncü halidir tembellik . Çalışırsın mutlu olan sen olmazsın maaşını alana kadar. Dünyaya mutluluk için gelmişiz ve en başta kendi mutluluğumuz be insan evladları. Mesela çocuk yaparsın sırf dünyayı yamalamak için , yapamadıklarımı yapsın dersin , reenkarnasyon misalidir yani ama aynı hatayı ikinci kez yapma ki masum kalasın. Malumunuz, masumiyet çalışarak kazanılmaz , masumiyet kaybedilir . Siz kaybetmişsinizdir,çalışarak hem de, birileri için çalışarak belki de . Bırakın onları da kendiniz masum kalın, tembel olun , en azından bazen. 

Dünya asla senin istediğin gibi bir yer olmayacak savaşıın en güzel yanı da bu . Ve sen dünyanın istediği gibi bir insan olacaksın, bunu unutma adam. Böyle gelirsin dünyaya ve belki de böyle bir yere gelmekten,yaşayacaklarını bilmekten ötürü ilk sesin bir çığlıktır,ıngaaa dır .


Ağlama,gül-eğlen ,tembel ol biraz . . . 


Parayı kim icat etti ? Çalışmayı ? Birikim yapmayı ? Dünün pişmanlığı,yarının telaşı içerisinde bugünü yaşamayı unutuyoruz be insan evladı . Kimin için çalışıyorsun sorusuna içinden geldiği gibi ,kendini kandırmadan cevap verir misin evlad, insan evladı ? Dünyanın bir ucundaki açlık senin derdin mi , nesli tükenmekte olan hayvanlar, çocuk istismarı , uyuşturucuyla yok olan hayatlar . Bunlar da aynı mucitlerin eserleri evlad, bilesin .


Carpe diem , isyan et , ormana kaç , tembel ol biraz . . . Tembellik şenlik bir şey....


OKUSAK YA:

"Tembeller için, ''gerçek dünyanın dışında yaşıyorlar'' denir. Peki, gerçek dünya nedir? Bütün gün didinip durmak ve insanları daha mutsuz ve daha yoksul bir hale düşürmek için gereksiz şeyler üretmek mi? Gerçek dünya kurallar, yaşam sigortası, emeklilik planları, borç harç, hesap kitap, yağcılık mı demek? Aklı başında olmak, zamanında işine gitmek ve keyifsiz bir yaşam sürmek mi? Bütün bunlarla aslında ''sahte'' bir dünya yaratmıyor muyuz? Gerçek olan ve kendi içimizde yaşattığımız dünyadan bizi koparan bir oyalamaca değil mi hepsi? Evet, her iki dünya da hayal gücünün ürünü aslında. O halde, neden birinin öbüründen daha iyi olduğu işleniyor beyinlerimize?

Çözüm, bu iki dünyayı uyum içinde yürütmektir; tembellerin işi de budur aslında! Onlar gündelik yaşamla düşlerini dengede tutarak yaşamayı bilir. Bir tembel ağır görünse de, canlı ve hayat doludur ve her an harekete hazırdır."yetmiş üç numarada yedi yüz otuz. gün

Begonvil mevsiminde kesilir mesela Bir sokağın ortasında bir akşam uyanıp Artık saçlar dökülmez ve beyazlamaz Ağızdan dört kez çık...