Bir ergenlik sendromu ilacı olarak HALUK LEVENT ...

Bir yandan Şebnem sevgimiz doruklardayken bir yandan Antalya aşığı Haluk abimiz ergen yıllarımızda hep bizimleydi. Barış abi ile ıspanak yedik ama Haluk ile de kafa salladık sık sık geldiği Antalya konserlerinde. Bon Jovi "always" derdi, biraz da "imagine" vardı, 2pac'sız da olmazdı hani . Özetle, büyüdük ve kirlenmek güzeldi. Kirlendikçe güzelleşti o yıllara ait her şey "biz" hariç...

Anlamadılar işte o zamanlar. Ergendik lan, eriyorduk velhasıl. Ya olgunluğa erişmekti bu yahut mum misali tükenmek. Bunu gelecek yıllar gösterecekti.

Pazartesi sendromu yoktu o zamanlar henüz, biz dolup taşardık içimizden dışımıza.
Cumartesi ise sonrasındaydı Pazartesi'li yılların ama mekan ayırmayan sevgileri işaret ediyordu; gözden ırak gelecek gönüle yakındı.

Ergendik işte, öyle bir ateş vardı ve o ateş sönmezdi.
Aklımız saftı,ruhumuz saftı o zamanlar. Renk seçmezdik, kimi sevsek ela gözlüydü işte.
Asiydik; oyunu fark ettik,sevenler ağlarmış.

Ufaktan başladı kayıplar, kim göz göre göre, kimi bir gece vakti.


*Ölmek için yaşamak zorunda olduğumuz yurdum "istatistik"lerine göre ortalama 65 yıllık bir ömür var. Velhasıl Papaz efendi, ölmek öyle kolay değil,ki, en başta ölümlerden ölüm beğenmek gerekir. Bizi hayatta tutan bu tercihsizlik değil midir ?

* Kapıdan içeri girdi karanlık evine. Kandile doğru yürüdü ve bir kibrit ile yaktı. Aydınlanan sahnede derin bir nefes aldı cigarasından. " Günü gelince gidiyorum elveda şarkısı,tamam, öyle mi ? " sonra aynaya doğru yürüdü usul adımlarla. Aynada kendine baktı ve derin bir nefes daha cigarasından sonra tükürdü kendi yüzünün yansımasına bakarak."Dümenci herif! Öleceksin diye korkudan ödün patlıyor ! Bütün numaran da bunu örtmek için zaten. Muslihittin iyi adamdı,üç çocuğu, karısı, baldızı, kaynatası,arkadaşları vardı. Yalnız değildi. İyi kötü sevmiş,sevilmiş, ömrünü heder etmemişti. Yaaa,Anladın mı Kazım ,anladın mı anam-babam-kardeşim..arkadaşım Kazım..." 

* En büyükler listesine neler koymuyoruz ki Doktor,en büyük Şaban ulan; defol git mahallemizden....


Hiç yorum yok:

Bilin

ÖĞRETMENLER şiirinin sonunda Parra birden Kafka oluverir, dönüşüverir yaşlı bir böceğe... Bilinsin...