YOK

*Ellerinde kontrol listesi olanların seni-beni "tik"lemesine izin verdikçe, sözde,savunulan o toplumun hayalden öteye gidemeyeceğini hepimiz bilmeliyiz. Eksiği salt siyasilerde arayan ama öz dünyalarında kalem kağıt ellerinde  kriterlerine uydurma gayretinde olan, her istediklerinin olmasını bekleyen insanların var oluşunu da düşünsek ; ki önce kendimizden başlasak o bütüncül-bir olma mücadelesine. Sınav sistemlerini eleştirirken birbirimizi nasıl bir teste tabii tuttuğumuzu fark etsek; demem o ki, eleştiride bir bütünlük olsa. YOK ama değil mi.... Anılardan şikayet ederken aynı şeyleri yaşama gayreti içinde davranışlarımız olmasa mesela... YOK ama değil mi..... İçteki mükemmeliyet arayışını fizik dünyasında seyre çıkarak her ruhun varacağı ;YOK neticesi aynı sebeptendir oysa, kendi mükemmelliyetsizliği... Oysa mükemmel olmayışlarını nasıl da sever bir başkası; bilsek , YOK ama değil mi..... Nedir bu "ben" algısı, yoruyor seni-beni... Hazır kıta bekliyoruz emrinizi hazretleri ! Ne gönülden bir sevgi ama değil mi ! Haydi içinizdeki uykuya devam...* YOK, bir şiir kitabı , var eden bir kadını "nehir"iyle....Bakınız :2 yorum:

Maviye iz süren dedi ki...

kelin ilacı mevzusu bitmez bir durum. ama ilaç ararken yalnız değildir yani onun gibi arayanlar vardır işte.
sonra ardı arkası gelmeyen suallerin yansıması, etkisi farklı bakış açılarında farklı üreyebilir yani. bu önemli bir noktadır bana kalırsa :)
yazmaya, paylaşmaya devamm :)
sevgiler, saygılar..

Aylak dedi ki...

Güzel ifade.Tebessüm.

Saygıyla,


Aylak

yetmiş üç numarada yedi yüz otuz. gün

Begonvil mevsiminde kesilir mesela Bir sokağın ortasında bir akşam uyanıp Artık saçlar dökülmez ve beyazlamaz Ağızdan dört kez çık...